| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune si mie un sait sauc eva unde as pute invata germana sau macar cat de cat?

8 răspunsuri:
| RockLegend a răspuns:

Tu ar trebui sa inveti romana mai bine intai

| geany550 a răspuns:

Eu am 13 ani si stiu germana pentru ca am invatat de mic...acum e greu sa mai inveti alta limba

| P0pCorN a răspuns (pentru RockLegend):

Ai dreptate laughing.

| bluesky2011 a răspuns:

Http://raspunsuri-rezultate.blogspot.com/......nsati.html
De aici am invatat si eu, si pot sa spun ca vorbesc bine acum

| christina94 a răspuns:

Invata intai sa scriiwinking

| Eღilia62 a răspuns:

Mai intai invata romana si dupa aia...mai vedem.

| CautNume a răspuns:

Si.nu vrei sa scrii in ce limba stii ca sa intelegem ce vrei sa zici?

| MissGrumphy a răspuns:

In primul rand felicitari ca vrei sa inveti limba germana
recomand sa incepi cu alfabetul, formule de salut :

http://www.invatagermana.info/limba-germana-alfabetul.html

acest site e special pentru cei care doresc sa invete limba germana de la 0 pentru a ajunge la nivelul A1 si / sau A2

sau

exercitii de vocabular in limba germana asociate cu imagini, prountie si rezolvare de exercitii aici :

http://www.grumphy.com/Test-Limba-Germana-rge1.html

succes!