| andreea567890123 a întrebat:

Imi spuneti niste idei pe ce limbi să mă duc la litere?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe limbile pe care le cunosti! Poti face limbi complet straine? Sa te fac ca faci norvegiana-suedeza.
Se cauta tot mai mult limbile rare cum sunt araba. Chineza, japoneza si turca iar sunt la putere.
Poti merge pe clasicul engleza-francza sau engleza-romana. Depinde de tine ce cunosti. La facultate nu poti lua o limba de la 0 daca nu ai facut multe ore inainte sa ai o baza solida.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chineză.

| andreea567890123 explică (pentru sadrian46):

Mersiiiii

| Adry05 a răspuns:

Franceză sau germană, sau asiatice dacă-ți plac sau te-ar interesa să le știi

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde la ce facultate se duce, la destule poți să pornești cu limba 2 de la 0.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chineză, masterat, iar când termini îți spun eu unde să aplici pentru job. Ai pensia asigurată, călătorești gratis, etc.