| ZianRaisa a întrebat:

În cadrul UMFCD dacă am deja facultatea de asistenți și moașe, pot echivala din cursurile respective dacă intru la facultatea de medicină, evident ambele aparținând aceleiași universități de medicină...

Răspuns Câştigător
| Momentan a răspuns:

Întreabă la secretariat și pe profesori că ei știu dacă corespunde materia.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil asa ceva!
Sunt doua facultati diferite chiar daca sunt in cadrul aceleasi Universitati, una facandu-te asistenta cealalta medic.
Transferurile nu sunt posibile!
Dai examen din nou pentru facultatea de medicina, daca vrei acolo!

| Catalin77945 a răspuns:

Cel mult,daca sunt draguti unii profi, poate, poate, te lasa sa-ti echivalezi unele materii pe care le-ai facut, poate.
Dar cam atat, trebuie sa dai admiterea iar.

| IarsiIar a răspuns:

NU!
Va trebui sa faci facultatea de medicina normal. Din primul pana in ultimul an.

| Catrice a răspuns:

Maxim sa nu mai dai examen de admitere.

| ZianRaisa explică (pentru Violleta2022):

Ba am intrebat daca se mai echivalează din cursuri de ex farmacologia, logic ca dau admitere ca toata lumea, citeste de 2 ori intrebarea daca nu esti in stare sa intelegi din prima 3 randuri

| ZianRaisa explică (pentru Catalin77945):

Stiu ca trebuie sa dau admiterea e logic