| bri1938r a întrebat:

In cât timp cresc gradatiile la medicii veterinari de la dsvsa? Cam cât timp ar dura sa ajungă la Gradul I și sa aibă cel mai mare salariu?

Răspuns Câştigător
| TheGentleman a răspuns:

O dată la 2-3 ani susții un examen de promovare. deci nu foarte mult timp

3 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Depinde unde esti angajat, poate dura intre 5 -10 ani, sau mai mult.

| Sophieka a răspuns:

Daca asta e interesul tau principal, in loc sa fie bunastarea animalutelor... Mai bine cauta o alta meserie care sa nu implice suflete.

| TheGentleman a răspuns (pentru Sophieka):

Ce treabă are ce întreabă el cu îndemnul tău? Un veterinar bine plătit este mult mai motivat decât unul prost plătit. Industria asta nu este binefacere gratuită, este foarte costisitoare și stresantă.

Ține cont că medicina veterinară nu este decontată de stat, precum cea la care apelezi în mod obișnuit.

Și veterinarii trebuie să plătească facturi, chirii, cursuri de specializare, instrumentar, medicamente specifice, lucruri care costă enorm de mult