| RAY a întrebat:

In ce domeniu din IT se castiga cel mai mult si este cel mai cautat?
am inceput sa invat html incepator de cateva zile

Răspuns Câştigător
| Dugalle a răspuns:

E si asta cerut dar gandeste-te la imaginea de ansablu.

Poti face mai multe chestii cu C, Java, Assembly ( ar fi exemple, sunt mai multe dar doar la astea am ajuns deocamdata la facultate ) decat cu web creator. Cu HTML sa zicem ( e nevoie de mult mai mult, nu doar HTML. ) faci site-uri si tot ce tine de ele precum securitate, administrare baze de date pentru fiecare cont facut, protectie anti ddos, din astea dar cu cealalta programare mi se pare ca poti face mai multe pentru ca te poti baga in mai multe chestii si mai diversificate.

12 răspunsuri:
| iparvulescu19 a răspuns:

Cel mai cautat e c++(code blox)

| Dugalle a răspuns:

Programator, in general. Sa stii limbaje gen C, Java, Assembly pentru ca nu faci site-uri cu astea, faci aplicatii, programe, softuri, mult mai multe decat site-uri.

| Dugalle a răspuns (pentru iparvulescu19):

De ce e code blox cautat?

| RAY explică (pentru Dugalle):

Desi sa faci web site urii nu e chiar asa cerut?

| RAY explică (pentru Dugalle):

La telefoane te pricepi?

| Dugalle a răspuns (pentru RAY):

Ma, e cerut sa faci si site-uri web. Nu m-ai inteles. Ideea e ca daca te specializezi sa faci site-uri, faci doar site-uri. Nu poti sa faci aplicatii, programe, softuri pentru telefoane, pc, Apple cu HTML si CSS.

| Dugalle a răspuns (pentru RAY):

Nu chiar, la hard nu dar soft incep sa prind.

| RAY explică (pentru Dugalle):

Uite vreau sa imi iau Samsung a 5 dar varianta dual sim as vrea sa stiu daca e adevarat ca cand sunt pe internet pe date mobila o cartela va deveni inactiva? si daca bateria tine mai putin ca single sim? erorii

| Dugalle a răspuns (pentru RAY):

Nu, nu ma bag ca nu stiu.

| RAY explică (pentru Dugalle):

Tu ai avut tel dual sim?

| Dugalle a răspuns (pentru RAY):

Am, de la Allview. Problemele pe care le am cu el sunt doar de soft.

Nu pot sa salvez numere pe cartela ca se blocheaza, pot doar pe telefon asa ca mereu mut cartela pe alt telefon si le salvez pe cartela dupa o pun iar in Allview.

Unele WIFI-uri nu merg, nu ma conectez pur si simplu.

Cateodata gandeste singur. Imi dubleaza sau tripleaza aceleasi contacte din agenda, imi deschide aplicatii sau imi inchide pe unele ce le am in... task bar ca la windows.

Imi mai strica ordinea in care mi-am aranjat scurtaturile de la aplicatii, cacaturi de gen.

Asta folosind doar un sim. Nu stiu ce ar face daca as avea 2 simuri.

| RAY explică:

Pai vad ca habar nu ai sa scrii da jignesti, ti-ai facut contul pentru mine, hai in Timisoara si zi-mi asta in fata lasa vrajelile astea virtuale