| wildlyon a întrebat:

In ce meserie barbatii sunt dezavantajati?

10 răspunsuri:
| AlexandruMurzin a răspuns:

In mod sigur nu pot fi secretare, femei de servici sau prostituate...
Restul meseriilor? Piece of cake!

| PapuShyk00 a răspuns:

In bucatarie...La gatitul mancarii evident. Funda?

| AlexandruMurzin a răspuns (pentru PapuShyk00):

Te contrazic! Cei mai cunoscuti bucatari..sunt barbati!

| PapuShyk00 a răspuns (pentru AlexandruMurzin):

Dar si eu te contrazic! Poate tu poti gati dar nu toti barbatii sunt ca tine...

| camy417 a răspuns:

In aia de mama pentru ca fetele sunt avertizate de mici si oricat s-ar stadui barbatii nu pot fi mame.

| AlexandruMurzin a răspuns (pentru PapuShyk00):

Paradoxal, nu pot gati, nu din cauza ca nu mi-ar iesi mancarea, ci din cauza ca sunt prea stangaci si mereu stric cate ceva sau uit tigaia pe foc. Cei mai celebri bucatari sunt barbati, Auguste Escoffier, Horia Varlan, juratii de la masterchef, etc. Femeile au pus bazele gatitului..si barbatii le-au perfectionat! Chiar te rog, da-mi un argument la ceea ce ai zis tu! big grin

| raluk27 a răspuns:

Asistent moasa (sau mos dupa caz happy

| bundenimic a răspuns:

Pai....cam in toate

| Empathizer a răspuns (pentru raluk27):

Exista si barbati in meseria de asistent medical obstetrica. Li se aplica termenul mamoș.

| Empathizer a răspuns:

In niciuna. Daca sunt sanatosi, pot practica orice meserie.