| daniela4853 a întrebat:

In ce tari avocatul e cel mai cautat? In Anglia se cauta?
Care ar fi salariul minim?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu exista un salar minim, e in functie de cati clienti ai si ce cauze.
daca vrei sa devii avocat in Anglia trebuie sa urmezi facultatea in Anglia pentru sistemul juridic din Anglia (cel anglo saxon, common law) e diferit fata de cel din Romania (romano german)

6 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Avocatii... nu au salariu raised eyebrows.
Lucreaza la nivel de onorariu din cate stiu, poate gresesc.

| roxybarnoyu a răspuns:

Da se cauta in Anglia si salariu minim e cam de 2000 de lire sper ca te-am ajutat

| daniela4853 explică (pentru Seby90):

Pai si ce faci pana te cunoaste lumea drept un avocat bun? mori de foame?

| Seby90 a răspuns (pentru daniela4853):

M-ai facut sa rad.

| daniela4853 explică (pentru roxybarnoyu):

Super asa

| daniela4853 explică (pentru Seby90):

:*