| InimaInchisa a întrebat:

In viitor vreau sa studiez in Marea Britanie.Ce imi recomandati sa ma fac I-tist (nu stiu cum se scrie am scris cum se aude) sau doctorita?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Ca sa lucrezi in domeniul IT iti trebuie niste baze FOARTE SOLIDE si experienta in domeniu. Pentru ca nu te ia mai nimeni sa te invete pe tine, din romanica in Anglia.Dar daca te duci direct acolo sa inveti informatica e alta treaba. Asa e mult mai bine pentru ca oportunitatile sunt mult mai bune decat la noi in tara.
Daca crezi ca faci fata, poti incerca aceasta cariera.
Ca doctor, trebuie sa ai vocatie. Daca nu ai si o faci doar pentru bani, mai bine stai in banca ta.

4 răspunsuri:
| Russ_Danielutssa_1976 a răspuns:

Eu cred ca doctorita, bine este mai greu dar daca inveti vei ajunge departe

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Si tratamentul la bolnavi sa-l dai tot dupa cum se aude!
Invata ca omori lumea cu mintea ta.
Pa, pa.

| InimaInchisa explică (pentru Legiuitoarea):

Daca nu iti convine nu te baga.Am cerut raspunsuri utile nu porcarii.
Invata ca nu o sa te placa nimeni cu mintea ta cat a unei gaini.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru InimaInchisa):

Bună din nou.
Măsoară-ți cuvintele, că nu ești buricul pământului că te faci tu doctoriță!
Stai jos.
Pa, pa.