| Lukas1994 a întrebat:

Intrebare pentru cei care lucreaza la EA Romania.
Cat de important e ress code-ul ca angajat la EA? Mi s-a comunicat sa vin imbracat "smart casual" si cand zic smart casual ma gandesc la blugi negrii cu o camasa, eventual. Sugestii?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Smart - tricou cu Pinky & The Brain. Casual? Blugi, pantaloni de stofa, trei sferturi/scurti, cum e sezonul. Atita vreme cit nu lucrezi cu publicul, mi se pare o ineptie sa iti ceara sa vii in pantalon lung/pantofi/camasa.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Majoritatea multinationalelor au un dress code mai ales cand e vorba de pantaloni scurti

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Mdah, macar de ar plati pe masura cit sa te imbraci ca mortu'...

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna, incearca o pereche de pantaloni tip tigareta(fie jeans, fie stofa etc), o camasa cambrata pe talie cu maneci bufante(alba din panza topita), sandale extrem de simple(din acelea cu doua bretele finute) si negre, bej sau o culoare neutra si o poseta mica de tinut in mana ca confere o pata de culoare.
Sper ca te am inspirat!
Funda?happy