| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu e ofiter MApN dar imi e rusine sa intreb ce salariu are, pe bune. Sunt nebuna. laughing Nu vreau sa para ca ma intereseaza banii lui, poate o sa inteleaga gresit si nu vreau. Eu sunt doar curioasa cât castiga. Să stiu daca salariul lui e mai mare decat al meu. laughing Chiar nu il pot întreba, mi-e frică să nu creez o impresie gresita. laughing Stie cineva sa ma lamureasca ce salarii au ofiterii MApN? Macar asa cu aproximatie laughing Depasesc 3.000 de lei?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uite si aici:
https://observator.tv/......74306.html
Trebuie sa tii seama ca la sumele aratate se adauga si alte sume, pentru functia pe care o are si alte sporuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cum esti prietena lui, da nu stii cat castiga?
Va vedeti doar sa va buliti si atat?
Nu vorbiti si voi cand stati amandoi?
Tu cat castigi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cat castiga si sincer nici nu imi pasa de banii lui. Ideea e ca sunt curioasa daca are mai mult decat mine. laughing Sa il intreb "Auzi da tu cat castigi?", Sa creada ca umblu dupa banii lui? Nu mersi! Sunt curioasa de fel, insa mi se pare penibil sa il intreb de salariu. Daca te intreaba iubita ta ce salariu ai tu la ce te gândesti? Pe bune laughing "Asta vrea sa-mi toace banii", la asta va ganditi prima data! laughing Locuim impreuna, deci vorbim, dar nu despre salariu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai daca tu nu muncesti, e clar ca ii toci banii lui, indiferent ca stii sau nu, cat castiga. Ai vrut sa stii exact, ca sa stii, ba sa-i mai cer, sau o fi ramas fara bani.
I mai faci si calculu laughing
Asa sunt toate femeile.
Eu zic ca e importanta comunicarea., fff importanta, intr-o relatie.
Si ar trebui sa stiti tot, unul despre celalalt, chiar si cat castiga el,
Daca zici ca stati impreuna, si doar el se duce la munca, e clar ca stai pe banii lui happy ca tu n-ai.
Dar nu-i problema sau o rusine asta.
Ca asta e, se mai intampla, poate isi da el demisia dupa nu stiu cat timp, si o sa fie invers si te duci tu la munca, si se balanseaza situatia.
Dar daca stati amandoi, n-ar trebui sa iti fie rusine sa il intrebi, sau mai mult, sa-ti zica el, fara sa-l intrebi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am 2.500 de lei pe lună, plus sporuri. În casa punem bani egal. Chiria vrea el sa o plateasca, ca asa vrea. În rest mâncare, utilități etc. Contribui și eu cu bani. Deci nu presupune dacă nu știi. big grin Eu ti-am zis ca sunt curioasa daca are mai mult decat mine. Am intrebat mai sus dacă depășește sau nu 3.000 de lei! laughing Pur și simplu nu vreau sa il intreb eu cât are, uite așa că nu vreau! Ti se pare ceva anormal? laughing Nu sunt genu să stau pe banii cuiva, stai calm. De mică am fost învățată să fiu o fire independenta. Vorbesti fără să știi. Nu sunt toate femeile la fel. MEDITEAZĂ la asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-am zis ca ar fi ceva gresit sau mai stiu eu, doamne fereste.
Daca tu ai fi stat acasa si el ar fi muncit.
Ziceam doar de lipsa de comunicare.