| mariaion5 a întrebat:

La academia fortelor tereste se poate intra si cu bac la matematică de nivel m2, m3? La ce mai trebuie sa am bac ca sa intru acolo? Credeti ca dupa ce urmez profilul pedagogic pot urma această academie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti intra cu orice Bacalaureat. Eu am fost la sectie umanista in liceu si am dat admiterea din matematica de real. A trebuit doar sa invat singur ce n-am invatat in liceu.

2 răspunsuri:
| mariaion5 explică (pentru Salontanul):

A fost dificil să recuperezi?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru mariaion5):

E! Eu am plecat de la real din cauza unui profesor narod. Mie mi-a placut matematica. Am invatat in 4 luni, singur. A trebuit sa invat numai algebra. Geometria se facea la fel si la uman si la real. Algebra superioara nu s-a cerut atunci, la examen. Pe vremea mea nu erau la moda meditatiile. si am invatat singur acasa. Poti sa inveti cu un profesor daca-ti permiti.