| adytza0700 a întrebat:

La care profil se face mai putina matematica
La filologie sau la stiinte sociale?
Care e mai usoara?

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

La amandoua faci doar 2 ore pe saptamana si la nici una nu dai bacu din matematica
dar la filologie din clasa a 11 nu mai faci matematica

10 răspunsuri:
| Laura0 a răspuns:

Filologia

| StOrMi a răspuns:

La filologie....se face maxim o ora pe saptamana (daca se face si aia) depinde de scoala

| marinsakalu a răspuns:

Din cate stiu eu la amun2 materi nu prea se face matematica dar merg mai mult pe stiinte sociale!happy

| theLOVEsc a răspuns:

La filologie + ca bacalaureatul nu il dai din matematica

| anadark84 a răspuns:

La filologie. Din cate stiu la stiinte sociale se face si logica (iar asta face parte din matematica). tongue

| OhGodWhy a răspuns:

La stiinte sociale ai 2 ore pe saptamana incepand din cls 11-a happydinan 9-a pana a 10-a ai 3 big grin

| BroascaCuElice a răspuns (pentru OhGodWhy):

Nu ai 3 ore in a 9 si a 10 happy

| OhGodWhy a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Cel putin eu am avut 0_0

| BroascaCuElice a răspuns (pentru OhGodWhy):

Eu am doar doua

| Altintop a răspuns:

La filologie nu se mai face deloc matematica din clasa a 10-a iar la stiinte sociale se face pana in clasa a 12-a numai ca vei face doar o ora pe saptamana. Cel mai usor profil posibil este stiintele sociale care chiar daca faci matematica pana in a 12-a, faci doar o ora pe saptamana si nu te mai streseaza cu atata citit ca cei de la filologie.