| Joker3134 a întrebat:

La ce arma e cel mai usor de intrat la soldati si gradati profesionisti? Si 2.La arma mecanic auto sunt 125 locuri acolo e concurenta mare?

8 răspunsuri:
| Em14 a răspuns:

Soldati si gradati profesionisti

| Alexe_Florian_1996 a răspuns:

Infanteria e cea mai simpla arma, pentru mecanic auto mi se pare ca se da admitere (mate fizica etc) si posibil sa fie si concurenta

| Cosmin86 a răspuns:

De ce vrei unde e mai usor? In general cu cat e mai usor, cu atat e mai prost platit. Ar trebui sa vrei unde e cel mai greu.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Joker3134):

Da, e foarte putin. Eu lucrez in IT, unde sunt salarii de peste 10.000/luna net. Am facut politehnica, unde ultima medie era 9.45 la admitere.

Din 3200 dupa ce scazi intretinere, facturi, iesit in oras, benzina, etc. mai ramai cu 2 lei la sfarsitul lunii.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Joker3134):

Chiria, dar nu vrei sa stai toata viata in chirie. Vrei sa ai casa ta la un moment dat, de preferat fara sa faci credit 30 de ani.

Mai vrei o masina, care costa (benzina, revizie, RCA, casco, ITP la 2 ani, schimbat/depozitat anvelope, etc.)

Mai vrei excursii (ca doar nu o sa te duci doar la mamaia si bulgari la "all inclusive", vrei sa mai vezi si restul tarilor) care iar costa.

Si uite asa se aduna din toate partile happy

3200 de lei nu inseamna nici macar 1000 de euro. De ce crezi ca Romania e cotata cu cel mai mic nivel de trai? Romanii s-au obisnuit sa se multumeasca cu putin, asta e cea mai mare greseala. Mai trebuie sa treaca cel putin 1 generatie, pana scapam de mizeria asta de mentalitate deprinsa din comunism.

Răspuns utilizator avertizat