| Andrei5000 a întrebat:

La ce e buna diploma de 10 clase de 12 clase si de bacalauriat!

6 răspunsuri:
| Geoツ a răspuns:

Pentru atunci cand vrei sa te angajezi undeva, sau poate daca vrei sa dai la o facultate. Aia e dovada ta ca ai niste studii.winking

| UnOmModest a răspuns:

Cum adica, la ce iti trebuie DIPLOMA?
Bai, omule fara acea DIPLOMA, esti un NIMENI! Intelegi un NIMENI!
Fara DIPLOMA, nu te poti angaja, iar daca nu poti muncii, din ce traiesti? Hmm...
Bine, daca tu consideri ca nu iti trebuie scoala. Dar si fara SCOALA ce faci?! Fara scoala, vei ajunge un gunoier sau tractorist, poate chiar un maturator de strazi! Asta vrei? Asta iti doresti?!
Nu pot sa spun decat, un singur lucru, si anume: INVATA BA! PUNE MANA PE CARTE!
Pentru ca daca nu inveti acum, MAI TARZIU VA FI PREA TARZIU!
Intelegi copile?!
Auzi la el ''La ce e buna diploma?''

| AndreeaM18 a răspuns:

Asta e o întrebare? Fără diplomele astea eşti nimeni.În ziua de azi nu te mai angajează nimeni fără liceul absolvit.

| raluk27 a răspuns:

Ca sa scrii "bacalaureat", in loc de "bacalauriat".
Ca sa ai un minimum de cultura generala, sa nu fii un tantalau care habar n-are pe ce lume traieste.
Ca sa castigi ceva mai mult decat salariul minim pe economie.
Ca sa stai la birou, la caldurica, in loc sa stai pe-afara la sapat santuri

| Okami23 a răspuns:

Asa este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Okami23):

In multe cazuri. exceptii sunt putine