| Anonymous1247 a întrebat:

La ce facultate mă pot duce după ce termin Liceul secția Științe Sociale? Dacă se poate după facultate să fie bine plătită slujba.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Pai la drept sau in politie, astea ar fi teoretic mai bine platite. Apoi psihologie, filosofie, stiinte sociale, administratie publica, geografie, istorie, unde locurile de munca de dupa sunt in general la stat, daca sunt si alea, unde salariile cred ca auzi si tu ca sunt mici. Probabil ca stii ca acum facultatea e cumva din 2 bucati, cei 3 ani de facultate propriu zis, dar cu care nu faci mai nimic daca-i ai doar pe ei, si apoi cei 2 ani de master. Ideea este sa faci 2 specializari diferite in facultate si la master, sa ai 2 calificari cumva si implicit o arie ceva mai mare de domenii in care ai putea lucra pe urma, si asta e valabil pentru orice fel de domeniu ai urma (stiinte sociale sau altul). De exemplu faci facultate de psihologie, sau stiinte sociale, si apoi masterat pe resurse umane si te poti angaja ca specialist in resurse umane, o meserie frumoasa, cu destul de multe locuri de munca si destul de bine platita in prezent.

4 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Sa stii ca indiferent de facultatea urmata, conteaza mult sa inveti pentru a obtine o slujba bine platita.

| Anonymous1247 explică (pentru mixxjim):

Salut, aș vrea mai multe informații despre acest job, adresa mea de e-mail: kelemenkriszti@yahoo.com (merge și pe messenger)

| mixxjim a răspuns (pentru Anonymous1247):

Despre care job?

| Anonymous1247 explică (pentru mixxjim):

Vroiam să zic despre înclinația de facultate și resurse umane, adică detalii despre ce ai scris mai sus