| Mihai2020a a întrebat:

La ce liceu trebuie să dau pentru a fi medic veterinar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a deveni medic veterinar este obligatoriu sa urmezi facultatea de medicina veterinara.
Te va ajuta la admitere un profil de stiinte ale naturii.

6 răspunsuri:
| Mihai2020a explică (pentru Ioandelasal):

Deci pot sa dau și la filologie și științe ale naturii?

| isemilia a răspuns:

In general profilul real e cel mai bun

| isemilia a răspuns (pentru Mihai2020a):

Da, insa iti va fi mai greu de la filologie sa mergi la facultatea de medicina veterinara. Nu exista o restrictie in acest sens, e complet posibil, insa te complici.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Mihai2020a):

Cele doua profiluri liceale sunt diferite, nu le poti urma pe amandoua.

| Tudor2k2 a răspuns (pentru Mihai2020a):

O sa îți fie mai greu dacă mergi la un profil uman, te sfătuiesc sa alegi un profil real, de preferat științe ale naturii.Mult succes!

| Karlson a răspuns:

Stiinte ale naturii.