| anonim_4396 a întrebat:

La examenul medical de la Academia de Politie se face si examen ginecologic la femei? In cazul ovarelor polichistice, ma poate declara apta?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel mai util test paraclinic in sindromul ovarelor polichistice este reprezentat de ecografie
desi baremul medical spune una, realitatea din punctul meu de vedere poate fi alta!
hmm dificil de raspuns daca te declara sau nu apta
sa vedem ce spun colegele de pe TPU care au facut examinare in vederea inscrierii la Academia de Politie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc de raspuns!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta in lege! Exista bareme medicale: https://www.academiadepolitie.com/......n_2023.pdf
Nu cred ca afectarea ovarelor are o legatura cu indeplinirea atributiunilor functionale!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

laughing) pai in barem scrie inapt. Ma rog, in toata panarama aia de barem scrie inapt si daca se intampla sa ai o diaree laughing. Iar unii zic ca nu se mai face examen ginecologic. Habar n-am ce sa mai cred.

| Nana123321123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai aflat pana la urma?