| Joker3134 a întrebat:

La jandarmi programul e foarte instabil? Lucrezi de noapte apoi intri pe zi? Asa am inteles.

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

Depinde daca termini Academia de Politie, unde iesi ofiter si ai un program fix, sau daca iesi un subofiter si este ca o jucarie pentru seful tau

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Faptul ca esti ofiter NU inseamna ca ai program fix. Poti fi oricand, absolut oricand sunat sa te prezinti. De exemplu, iesi seara de la munca, mergi acasa, iar pe la 3 dimineata te poate suna sa vii la servici ca e nevoie de tine. Asta NU se scade din program. A doua zi lucrezi la fel de multe ore.

| Ionut231312 a răspuns (pentru Plato):

Daca esti la ordine si siguranta publica normal ca te poate chema asa, dar daca alegi celelalte sectii nu se intampla chiar asa. Si oricum, daca te cheama asa, primesti sporuri de 30% parca pentru ceea ce faci in afara programului.