| andrei321 a întrebat:

La profilul Automatizari si calculatoare al universitatii din Timisoara,cam cu cat se intra? si o alta intrebare ar fi,as avea nevoie de multa fizica acolo? Din cate am inteles are legatura cu fabricarea calculatoarelor,acum nu prea stiu, voi ce spuneti sa dau acolo?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu sunt la telecomunicatii acolo si din cate stiu la AC s-a intrat cam cu... 6, cred la fara taxa. Stiu ca e cam cu un punct mai mare fata de ETC.
Si in legatura cu fizica, eu unul nu cred ca se cere prea mult. Adica noi la ETC se cam cere fizica multa, dar totul se poate invata din ce se preda acolo, deci la AC nu trebuie asa ca la noi.
Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| alexandru0sorin a răspuns:

Man un prieten al fratele meu dat 500 de euro oamenilor potriviti ca sa intre la Bucuresti aici, dar nu e vorba de Timisoara sa-ti zic sincer.

| andrei321 explică (pentru DoarBogdan):

Cu 6? Eu ma gandeam ca cu mai mult, fratele colegului meu a intrat cu 10 parca...(sau 9, 90 nu stiu sigur) si tot ma intreb la ce profil ai putea sa lucrezi la proiectarea calculatoarelor, deoarece fiind in clasa a 9a, informatica mi se pare prea usoara si vad ca multi o inteleg(stiu si pe altii din a 10a si a 11a)