| anonimul11111 a întrebat:

La repartizarea terminării unei școli de agenți de poliție poți să îți alegi să lucrezi la TF(transporturi feroviare) sau îți alegi doar județul în care o să profesezi?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti alege unde sa muncesti, mergi unde esti repartizat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti se pune in fata o lista cu posturi si iti alegi cand iti vine randul, in ordinea mediilor, ce ramane.

| anonimul11111 explică (pentru Salontanul):

Https://sindicateuropol.ro/......e-politie/
vreau sa stiu daca prima optiune se gaseste in fiecare an pe lista

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonimul11111):

Nu neaparat. Anul asta sdunt 7 posturi intr-un judet. Anul viitor pot fi doar doua, sau nici unul sau 50. Dar daca esti al 51-lea in ordinea mediilor nu apuci unde vrei tu.