| Akihito a întrebat:

M-ar interesa sa aplic in strainatate, in Irlanda de nord mai exact, la facultate si am nevoie sa iau peste 6.5 la IELTS cam cat ar insemna asta? Cum se puncteaza examenul, am citit ca sunt 4 probe.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ai 4 probe, e adevarat. Pt 6.5 ar trebi sa te descurci in engleza. Cat de cat nu extraordinar. Mergi pe site-ul lor. Ai si exemple acolo. Daca nu stii sau esti la limita cu engleza... o sa fie relativ dificil. Trei probe le dai odata, a patra putin mai tarziu in aceeasi zi sau ziua urmatoare.

1000 ron si buletinul sunt cruciale.

| Akihito explică (pentru cristimihailov):

Stiu cum sunt probele plus am vazut ca e 800 lei o.o

| cristimihailov a răspuns:

In functie de centru se tine cam o data sau de doua ori pe luna. Trebuie sa te programezi din timp.