| Monyyyyy a întrebat:

Ma intreb dacă voi duce pasul la politehnica cu mate m2 ce părere aveți? Sunt care au făcut m2 și îl duc.Ce părere aveți?

5 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu inteleg ce inseamna "daca voi duce pasul".
Sa duci pasul cu ce? Ca totul depinde numai de tine daca vrei sa te tii de carte si sa inveti, nu de altul.

| christine99 a răspuns:

E vorba strict de abilitatea ta.

| Bondarel99 a răspuns:

La Politehnica se face multa matematica pentru ca asta inseamna inginerie, chiar daca multe materii au denumiri pompoase tot mate au la baza, o sa vezi.
Eu zic ca o sa faci fata cu siguranta daca mergi la cursuri si esti atenta la cum se rezolva problemele pentru ca si la examene vei avea probleme, ceva de calculat tot o sa ai la aproape fiecare examen.
Dar daca nu mergi la cursuri si seminarii (seminariile sunt mai importante, atunci faceti exercitii la tabla deci daca nu poti ajunge la cursuri la seminarii e obligatoriu sa mergi) trebuie sa fii foarte desteapta si sa te prinzi repede ca sa duci pasul.

| cosmin1324 a răspuns:

Depinde la ce facultate esti si cat ai lucrat in particular/cat esti dispus sa lucrezi.Se poate, dar daca esti la o facultate de top, gen automatica si calculatoare, o sa iti fie greu cu mate m2 deoarece acolo au probleme multi si de la mate-info, dar la unele mai slab cotate nu e nevoie de asa multa matematica. Oricum, poti trece peste ea daca te pasioneaza si lucrezi.

| Monyyyyy explică (pentru cosmin1324):

Sunt la energetic