| anonim_4396 a întrebat:

Ma uitam aseara la un serial turcesc care e despre o fata care tocmai terminase facultatea de arhitectura (care la noi dureaza 6 ani) si ea a spus ca are 23 de ani.
Si in primele episoade zicea ca a facut o pauza de un an parca, de la studii, ca sa aiba grija de bunica ei.
Deci intrebarea mea este: cati ani dureaza facultatea de arhitectura in Turcia? Ca 6 nu are cum, ca nu ai cum sa termini 6 ani de studii la 23 de ani si cu un an de pauza. Stie cineva?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Credeam ca s-a inventat google...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Am cautat si pe goagle si nu am gasit

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am cautat la toate știi... google îți zicea care facultăți sunt de arhitectura și pe site-ul lor, ca pe oricare alta site al facultăților din lume, zice.

https://fad.khas.edu.tr/......curriculum

PS: sper ca știi putina engleza.