| elena1919 a întrebat:

Mai vrea cineva sa devina stewardessa? eu vreau dar nu stiu ce sa fac am auzit ca nu mai merge decat cu pilesad si mai multe... vreau sa vorbesc cu cineva neaparat care stie cate ceva va rogsad

3 răspunsuri:
| monamonkey a răspuns:

Trebuie sa cunosti cateva limbi pentru ca sa ajungi acolo unde doresti.

| Deutzy a răspuns:

Si eu ma gandeam mai demult ca mi'ar place si atunci am inceput sa ma uit pe internet sa vad cam ce se cere si am vazut ca e foarte greu sa ajungi acolo.Trebuie sa cunosti mai multe limbi, esti supusa la o groaza de probe si mai multe. Eu te sfatuiesc sa te documentezi de pe net si sa vezi mai exact ce se cere acuma.Si inca un sfat, prima data ar trebui sa zbori de cateva ori cu avionul sa vezi daca suporti, daca nu ti'e rau, sau daca te doare capul, urechile, etc. si iti spun asta pentru ca prima mea experieta cu avionul a fost cam nasoala, cand ne pregateam sa aterizam am imceput sa am niste dureri de cap si de urechi ingrozitoare, cu toate ca aveam dopuri in urechi.Bineinteles ca depinde de fiecare aici si e chestie de obisnuinta, pentru ca acum nu mai am nici o problema in timpul zborului, ba mai mult ador decolarea:X

| elena1919 explică (pentru Deutzy):

Am mai citit cateva chestii, zicea ca depinde de agentia la care te duci, la unele iti cer numai engleza la unele mai multe, italiana, araba si mai stiu eu ce..vara asta o sa merg cu avionul, si daca imi place poate am ocazi sa intreb vreo stewardessa mai multe.happymersi oricum.