| MishuCuc a întrebat:

Mama mea a fost promovata pe un post de director peste 8 unitati scolare. Aveti vreo idee de discurs?]

Răspuns Câştigător
| Alexandra_Sonia_1997 a răspuns:

Ar putea scrie ceva de genu ca desi nu vrea sa sune clasic este intr-adevar o mare onoare sa primeasca acest post si ca isi doreste sa nu fie privita ca o directoare ci mai mult ca pe o prietena. Ca scoala trebuie sa fie o familie unde toti trebuie sa fie priviti la fel, fara discriminari. Cam asta ar fi, dar normal mai trebuie slefuit.

3 răspunsuri:
| Alexandra_Sonia_1997 a răspuns (pentru Alexandra_Sonia_1997):

Sper ca te-a ajutat!

| Zeflemitoarea a răspuns:

A fost promovată şi presupunând că are o vârstă destul de înaintată, nu ştie să-şi compună un discurs?
Cât despre directoare=prietenă, nu recomand să scrie aşa ceva. Ar putea vorbi despre obiectivele pe care le are în vedere, despre câteva îmbunătăţiri etc.

| Alexandra_Sonia_1997 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Eu cred ca o directoare trebuie sa fie prietena elevilor nu dusmana!