| Danibbb a întrebat:

Mascatii de la politie ce au de facut mai ecxact?

11 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Sa-si puna masca in primul rand.Si apoi sa o dea jos ca sa fumeze.

| RaAlexandra a răspuns:

Intervin in descinderi si actiuni speciale, iar din 2000 au preluat si structura pirotehnica.
Au o structura de intervenții cu 3 linii de activitate, intervin la luări de ostatici și la infractori înarmați cu arme de foc, intervenții pirotehnice dar si arme chimice, biologice, radiologice, nucleare și explozivi cu randament înalt.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt trupe speciale de intervenție, care arestează interlopi periculoși. Ca să nu fie apoi recunoscuți și ținta unor răzbunări personale, în momentul intervenției în forță, poartă o mască, cagulă de culoare neagră.

| TheGentleman a răspuns:

„Pentru cei care nu știu, noi, mascații, suntem structură care asigură suportul altor structuri, la solicitarea acestora, în cazurile cu risc ridicat."- Marian Godină, membru SIAS.

Pentru a te documenta mai bine în legătură cu aceste trupe, citește aici:

https://mariangodina.ro/au-gresit-mascatii-adresa/

| Danibbb explică (pentru RaAlexandra):

Vreau sa ma fac mascat dupa ce I au bacul... Trebuie inaltime o greutate adecvata stiu eu am 19 ani

| Danibbb explică (pentru TheGentleman):

Nu stiu cati ani ai dar am o intrebare, ai intrat greu in profesia asta la exercitile sportive cum Este? Am 19 ani si incerc sa dau bacul si dupa o sa ma inscriu la o scoala de subofiteri cred.
Daca poti sa I mi dai niste detalii multumesc!

| RaAlexandra a răspuns (pentru Danibbb):

Da..sunt niste bareme la inaltime parca era minimul de 1 70

| RaAlexandra a răspuns (pentru Danibbb):

Apropo, mai intai trebuie sa fi absolvit o scoala MAI iar apoi sa ai experienta de minim 3 ani ca sa poti participa la recrutari pentru SIAS

| TheGentleman a răspuns (pentru Danibbb):

Nu sunt polițist sau mascat.

| Danibbb explică (pentru TheGentleman):

Pai ai zis noi mascati te ai referit si la tine nu e logic?

| TheGentleman a răspuns (pentru Danibbb):

Era un citat