| Doncea_Andreea_1997 a întrebat:

Merita sa mai faci drept in ziua de azi? Ce parere aveti despre dreptul international, asta insemnand facultatea in tara si master-ul intr-o alta tara apoi stabilirea definitiva acolo?

Răspuns Câştigător
| LovelySmile98 a răspuns:

Merita sa faci dreptul. Pot sa spun ca este cea mai bine platita si cea mai buna meserie.Pentru master si stabilirea intr-o alta tara asta depinde doar de tine, de alegerile tale. Daca ti sa oferit o oportunitate ca aceasta nu o refuza. Sper ca te-am ajutat. happy

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cu dreptul din tara nu prea poti sa profesezi afara, sunt sisteme juridice diferite.

| Doncea_Andreea_1997 explică (pentru BiuL):

Pai tocmai de aia am zis drept international, asta inseamna ca inveti un alt sistem juridic decat cel romanesc