| Delia65delia a întrebat:

Moduri de a face bani că student fara a mă angaja? vreau să mă țin de facultate!,

5 răspunsuri:
| SamHarris a răspuns:

Tu vrei să faci bani? Uită-te în jur! O lume întreagă așteaptă să fie modelată, reconstruită după regulile tale!
Gândește în afara cutiei, găsește o nevoie și exploateaz-o!
Fă săpun! Vinde-l!
Fă ceva ce contează, ceva ce lasă o urmă, chiar dacă e doar o cicatrice pe obrazul lumii!

Ai nevoie de curaj, omule, de inițiativă! Nu de un job de rahat și o diplomă care să atârne pe perete!
Furia e combustibilul tău, frustrarea e puterea ta!
Folosește-le!
Și uită de "normal"! Normalul e o iluzie, o plasă țesută de cei slabi ca să-i prindă pe cei ca tine! Tu ești mai mult decât atât!

| Delia65delia explică (pentru SamHarris):

Ce frumos ai scris, mulțumesc!

| Ianuss a răspuns:

Cauta sticle prin gunoaie si recicleaza

| gaminator a răspuns:

Poti lucra part time, daca locuiesti intr-un oras mare gasesti mai usor de lucru intr-un mall spre exemplu, iar de acasa poti cauta un job remote sau sa lucrezi in freelancing daca ai anumite pasiuni/skilluri in urma carora sa poti castiga si ceva bani.

| LisaJulie a răspuns:

Poti incerca sa devii vlogger daca stii sa vorbesti sau te pricepi sa canti sau sa faci content