| utilizatornou18 a întrebat:

N-am stiut ca sa-ti gasesti un job atat de greu poate fi.
Inainte oriunde intrebam ma luau...acum peste tot numai refuzuri primesc.
Oare de ce?

24 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De unde să știm noi? Probabil ai schimbat multe job-uri și angajatorii nu au încredere în tine din cauza asta, nu pari serios sau că o să reziști pe termen lung. Tu știi.

| utilizatornou18 explică (pentru supadeceapa):

Intreb pentru sfaturi!
Nu cred ca poti citi o persoana cat rezista!
Eu nu am schimbat Job-urile des dar pentru ca caut urgent n-am succes.
Vanzatore fabrica orice...
maiales acumc ca am permis si masina
Numai ghinion!
Ma imbrac bine par o persoana serioasa nu Ma machiez strident sau sa fiu nepoliticoasa.
Dar totusi care e problema?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru utilizatornou18):

Din întebare pare că ai avut multe job-uri. Înainte te luau peste tot, iar acum nu. Așa ai zis. Tu ai angaja o persoana care schimbă job-urile ca pe șosete? Eu nu. N-avem ce sfaturi să-ți dăm. Pune anunț pe olx sau pe grupuri de Facebook. Sau înteabă-ți prietenii dacă n-au pe unde să te recomande.

| utilizatornou18 explică (pentru supadeceapa):

Tu daca n-ai sfaturi nu comenta. Simplu

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru utilizatornou18):

Ți-am dat un sfat, dar nu te duce capul. Acum știi de ce nu te angajează nimeni.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Leia_1992 a răspuns:

Iti spun ca prin prieteni m; am angajat cu contract si fara cv, sau poti sa minti in cv si sa zici numai cateva din joburi si restul ca te-ai tinut ai tai, trebuie si sa infloresti si sa-ti faci cv-ul sa arate si hobby-uri si aspiratii, atunci n-ai cum sa dai gres, eu 1 am prins un job de inginer cu doar diploma de tehnician dc? pentru ca am avut vrajeala, asta cauta lumea in ziua de azi

| unvecin a răspuns (pentru utilizatornou18):

Un prim pas ar fi să scapi de ideea că poți spune cui să vorbească și cui să tacă. Pur și simplu, fiecare e stăpân pe teritoriul lui... Dacă-ți place ce spune bine, dacă nu... mulțumește-i pentru timpul alocat și mergi mai departe.

Recitește discuția cu supadeceapă, ca și cum ai fi spectator și o să-ți vină gândul ăla: ce problemă are persoana asta (utilizatorunou18) de se supără așa dintr-o dată? happy

Fiecare om are frustrările lui. Dar așa cum vrei și tu să ai colegi care să-și rezolve problemele fără să și le verse peste tine, așa ar trebui să încerci și tu.

Nu ține atât de mult de noroc vs ghinion cât de a te face plăcut celor din jur și a pune cât mai multă muncă și pasiune să devii expert în domeniul în care vrei să-ți petreci o mare parte din viață.

Mai e și varianta să pornești tu o afacere, să-ți faci singur locul de muncă. Eventual să și angajezi persoane cu care să lucrezi.

Dar da, nu e neapărat ușor. Mult succes!

| darrio2007 a răspuns (pentru utilizatornou18):

Ma gandeam sa- ti scriu ceva dar ma abtin acum. Inteleg de ce nu te angajeaza nimeni.

| utilizatornou18 explică (pentru supadeceapa):

Te bagi ca musca in **** cu nasul. Astia cu gura plina de **** ca tine au succes? Nu cred ca esti mai bun cu ceva

| utilizatornou18 explică (pentru darrio2007):

Exact mai bine te abtii si iti ti-i frustraile in tine

| utilizatornou18 explică (pentru unvecin):

Ai scris mult si degeaba

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru utilizatornou18):

rolling on the floor

| unvecin a răspuns (pentru utilizatornou18):

Ai dreptate.

O seară plăcută! Succes!

| Theo94 a răspuns:

Daca ai schimbat multe joburi nu le spune asta, daca te intreaba unde ai lucrat inainte spune-le ultimul job unde ai lucrat.

| darrio2007 a răspuns (pentru utilizatornou18):

Nu am frustrari. Succes in cautarea unui loc de munca! Vei avea maaaare nevoie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru darrio2007):

Dacă înțelegi, mai bine scrie, că poate prinde o idee de la tine și se rezolvă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Incearcă la o firmă ca agent de asigurări de exemplu.
Ei au tot timpul nevoie de oameni noi, că este fluctuație mare, fiid munca grea.
Faci un curs. Nu ai orar fix, muncești când vrei, nu te dă nimeni afară dacă faci un target minimal.
Eu am fost Unit Manager prin anul 2000 la AIG.
Am școlit, educat persoane care și acum după 19 ani își câștigă astfel pâinea.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Sunt vremuri și vremuri...

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde la ce astepari ai tu de la un job
Varsta, sex, pregatire, experinta, adaptare aspect fizic, preferint

| gogu220 a răspuns:

Ce ai întrebat tu şi ce răspunsuri ai primit. Dacă spuneai în ce oraş cauţi un servici poate te ajuta cineva.

| Frank51 a răspuns:

Nu corespunzi cerintelor.

| DorelExpertu a răspuns:

Da-i dq de angajatori.

Ma uitam azi pe antena 1 la stiri ca nu stiu ce rahat de brutarie a adus ceva soi de chinezi din vietnam sa le lucreze la ei in fabrica. Ca cica romanii nu sunt interesati.
Cica alaora le convine, ca la ei in vietnam castiga 100€ iar aici de 10 ori mai mult, plus ca au asigurata cazare, mancare.
Dupa un calcul simplu, 100*10=1000€

Pai ***, pentru 1000€ pe luna ma duc si eu sa ambalez paine sau ce rahat fac aia, dar de unde dq, ca daca ma duc eu imi dau salariul minim pe economie.

A dq sa fie ei cu fabricile lor cu tot.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru gogu220):

Fata e arogantcu cei care au incercat sa o sfatuiasca!
E CLAR de ce are,, ghinion''!
Bine nici sa fii calcata in picioare de un posibil angajator, dar nici sa emiti pretentii prea mari la acestia cand te afli la inceput.