| Cristian_Diaconu_2001 a întrebat:

Neata TPU, oleaca de ajutor am si eu nevoie, sunt in clasa a 12-a,thing is,eu nu ma descurc absolut deloc la scoala,absolut deloc,cand am realizat asta acum cativa ani m-am decis sa ma apuc de ceva si sa stiu sa fac bine chestia aia, asa m-am apucat de programare, sunt ok in programare, am facut cateva mici joburi pentru diferiti oameni ca sa imi castig cascavalu de buzunar dar intrebarea mea este urmatoarea: cat de mult conteaza diploma de liceu pentru a ma angaja la ceva IT?

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Daca esti foarte, foarte priceput pti sa lucrezi ca freelancer si multe firme te accepta si fara o diploma daca dai dovada de seriozitate si de cunostinte in domeniul it.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mici spre foarte mici. Nici pe santier nu prea se angajeaza fara diploma de bac. Varianta e sa ramai la freelance

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În ce fel să conteze sau nu? Să arăți o hârtie și să nu știi nimic, contează în mod sigur. In IT te întreabă ce știi să faci și te testează. Poți să ai și 10 ani și să spargi parole la servere în USA.

| Cristian_Diaconu_2001 explică (pentru viavo):

Multumesc!