| Gass93sv a întrebat:

Nu am crezut ca atat de rau a cazut facultatea de medicina UMF-ul intra tat cat sa admita tembeli fara concurs de admitere pe bani 5000 de euro pe an http://www.umfiasi.ro/sites/admitere/Pagini/Default.aspx va dati seama cati indioti or sa intre si pe mana cui o sa ajungem?

3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Taxa respectiva e mai mult pentru cetatenii straini care oricum nu vor ramane la noi in tara dupa terminarea facultatii. In plus de asta te asigur ca oamenii respectivi dupa un an se lasa de facultate pentru ca raman repetenti! Si iti spun asta in cunostinta de cauza.

Răspuns utilizator avertizat
| Dana211 a răspuns (pentru Gass93sv):

Ai fi surpins! Am avut anul trecut in serie vreo 4 romani intrati pe o astfel de taxa ( se poate pentru cei care nu iau admiterea) si anul asta nu mai e niciunul. De ce? Pt ca i-au dat afara din cauza ca nu si-au luat examenele. Pt straini e si mai simplu: astea dau pe langa spagi si isi trec examenele sau fac un an la noi si dupa daca vad ca nu prea merge treaba se transfera la ei in tara.