| Dream99 a întrebat:

Nu am nici o idee despre ceea ce voi urma sa fac in viata, chiar nu visez la nimic, nu am absolut nici o idee, ii aud toata ziua pe colegii mei(sunt in clasa 11-a)ca vor sa se fac doctori, politisti, medici veterinari, insa eu nu am nicio inclinatie spre acestea...imi puteti da niste idei? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Uratu140 a răspuns:

Depinde la ce te pricepi daca nu vrei sa muncesti mult fate arhitect, lucrator de benzi desenate sau dentist. mai fi ajutat mult mai mult daca miai spune din hobiurile tale orice

13 răspunsuri:
| GiGiMan a răspuns:

Gamer... eu asta as vrea sa ma fac...

| Changes a răspuns:

Dacă ne-ai spune măcar la ce profil eşti sau ce-ţi place să faci ne-ar ajuta mult mai mult.

| deeaela a răspuns:

Eu am terminat liceul, am fost in aceeasi situatie ca tine in am picat bacalaoreatu la mate si acum face medi ca sa dau iar la vara, insa tot nu stiu ce sa fac mai departe. Stiu ca nu te ajuta raspunsul meu insa vroiam sa vezi ca nu esti singurul care nu stie pe ce drum sa o apuce.

| ALoveHateRomance a răspuns:

Idei nu am cum sa-ti dau, tot ce-ti pot spune este sa nu te ingrijorezi, astfel de lucruri se descopera cu timpul, am avut prieteni care si-au dat seama de drumul pe care vor sa-l urmeze fix dupa bac. Si acum sunt bine si fericiti cu profesiile pe care le au, tot ce poti face e sa-ti gasesti cat mai multe ocupatii, vezi si tu ce-ti place, ce ti se potriveste. Iti doresc bafta. happy

| minho a răspuns:

Buna! Noi nu putem sa iti spunem ce sa te faci dat fiind ca nu te cunoastem, dar o sa vina timpul cand tu singur/singura o sa-ti dai seama.

| Dream99 explică (pentru Changes):

Sunt profil REAL!

| LolaLollita a răspuns:

FEAA, Facultatea de Informatica.

| Dream99 explică (pentru Uratu140):

Pai sincer nu am nici o legatura cu medicina, nu'mi place.Imi place sa imi dau cu parerea despre design-ul anumitor locuinte, m-am si gandit la design decoratiuni interioare, dar nu mi se pare o meserie cine stie ce.big grin

| Changes a răspuns (pentru Dream99):

Ţi-am trimis un mesaj. big grin

| Uratu140 a răspuns (pentru Dream99):

Ai putea sa fi decorator de petreceri sau asa ceva pe bune cred ca te-ai potrivi perfect cu meseria asta

| Dream99 explică (pentru Uratu140):

laughingNu stiu...o sa ma gandesc bine la ce voi face..totusi mai am timp, insa ma gandeam ca ar fi bine sa am un ''vis'' pe care sa mi-l doresc cu ardoare sa il indeplinescbig grin

| paullaurentiu a răspuns:

Raspunsuleste simplu. Care este acea activitate pe care ai putea sa o faci chiar si fara bani.Afla raspunsul asta si cauta sa faci din asta o meserie!

| Dream99 explică (pentru paullaurentiu):

Asta chiar e un raspuns!happy