| RAY a întrebat:

Nu răspundeți aiurea, ca electronist stii sa repari orice lucru electronic/electrocasnic sau trebuie invatat individual?

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Da, ar trebui sa stii sa identifici componentele, sa le verifici si sa le schimbe pe cele defecte.

| RAY explică (pentru Dismally):

Vorbim de deschidere, deschiderea unui smartphone nu este ca a unui laptop, componentele sunt acelaș, ai vazut ce plăcută mica are? E interesanta lumea electronici și de viitor

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Principiul este acelasi, doar ca acum mare parte din electronice folosesc smd-uri care sunt foarte mici si e mult mai dificil de lucrat la ele. La unele nici nu are rost sa te complici, schimbi placa cu totul daca se poate.