| fatarea191 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac cu viata mea. Ceea ce ma atrage e actorie, iubesc cand vad viata actorilor si nu pentru bani, le iubesc viata.Sunt constienta ca n-am cum sa reusesc dar nu stiu ce sa fac altceva. Cemi recomandati?

10 răspunsuri:
| fatarea191 explică:

Am uitat sa mentionez.Anul acesta termin clasa a 8a si nu stiu in primul rand la ce profil sa ma duc, la ce vreau sa fac mai departe in viata

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Citez:

ØScrieti raspunsurile voastre pe o foaie de hârtie. Nu trisati!

ØRaspunsurile le veti gasi pe pagina urmatoare.

1. Scrieti numele unei persoane de sex opus.

2. Ce culoare preferati între rosu, negru, albastru, verde sau galben?

3. Prima voastra initiala?

4. Luna voastra de nastere?

5. Ce culoare preferati între alb si negru?

6. Numele unei persoane de acelasi sex cu dvs.

7. Cifra preferata?

8. Ce alegeti între Sydney sau Brisbane?

9. Ce va place în general : lacul sau oceanul?

10. Scrieti o dorinta (realist!).

Odata terminat testul, coborâti-va privirea pe pagina urmatoare... (Nu trisati!)

Puneti-va în gând o dorinta!

Ei? Cum ti se pare un raspuns ca cele pe care le dai tu, la o intrebare cu care n-are nicio legatura?

| xBebee a răspuns:

Heii.Pai meseria se invata cu timpul, incearca sa joci in piese de teatru, de exemplu la ultimul clopotel su anul viitor la balul bobocilor.Trebuie sa faci ceea ce iti place ca sa poti avea ceva de durata.
Nu stiu... eu zic sa incerci FILOLOGIE, eu sunt acolo, nu e asa mare stres si in clasa a 9-a se fac scenete, piese de teatru, poti incerca sa vezi daca te pricepi. Daca nu, nu te mai poti muta dar poti pleca spre alte ramuri ca
-Dreptul [ se castiga bine]
-Psihologie
-Turism
-Pedagogie
-Jurnalism
-Etc.
Toate acestea sunt platite foarte bine si nu necesita mult timp. Duci o viata decenta, si cum spuneam la filologie nu este stres ca si la matematica informatica, ai timp de pasiuni [cum spuneai tu actoria], de iesire pa afara si multe altele.
Eu asta te-as sfatuii, insa tu esti constienta de ce te pasioneaza si ce materii iti plac.

Bafta. Fundaaa...

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Incearca sa fi mai optimista si sa muncesti pentru ceea ce-ti doresti.
Doar asa vei reusi.
Ai putea merge la niste cursuri de actorie, iar atunci cand vei termina liceul sa urmezi facultatea de actorie.
Succes!

| gocops a răspuns:

Da la drept se castiga bine daca stii ceea ce faci nu daca faci o facultate care o face toata lumea-trebuie sa fi oarecum talentat, nu sa termini o facultate si gata gastigi bani

| fatarea191 explică (pentru ardnaxur1961):

Chiar nu ma deranjeaza si nici nu ma ajuta.Acum suntem chit.OK?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns (pentru fatarea191):

Nu prea! Cei care pun intrebari aici se asteapta la raspunsuri civilizate, nu la un spam idiot aruncat aiurea de un copil care, mai ales in clasa a VIII-a fiind, ar trebui sa aiba ceva mai bun de facut.
On topic: mai ai inca mult de invatat si multe examene de dat pentru a deveni actrita. Si nu uita: mai e nevoie si de talent.

| fatarea191 explică (pentru ardnaxur1961):

Stiu.Imi pare rau daca team suparat asa cu postarea aia si mersi pentru raspuns.

| maria6 a răspuns:

Exista cursuri de actorie la Palatele Copiilor si profil actorie la diferite licee vocationale din tara.

| AngelHugz a răspuns:

Hei tuturor happy