| AndreutZa_8813 a întrebat:

O intrebare cam absurda...cum sa fac sa devin cantareata? mi-a spus cineva ca daca m-as duce la o scoala de muzica, a-si iesi cantareata de muzica populara, ceea ce nu imi doresc, vreau ceva in gen :Andreea Balan, Andreea Banica etc.imi doresc asta de mica. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Hmm. consulta un profesor de canto. Stiu ca avea un site Crina Mardare (sper ca i-am spus numele corect), era acea femeie care ii pregatea pe cei de la Megastar de la Prima TV. Ai putea merge la un alt profesor de canto, sa iti spuna ce fel de voce ai, timbrul vocal etc. Succes! Sper ca o sa ajungi mare si nu o sa ne uiti pe noi cei de pe TPU.ro happy

40 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti urma cursurile Scolii populare de arta, sectia canto muzica usoara.
Succes!

| Deealovestpu a răspuns:

Inainte sa-ti raspund la intrebare iti voi pune eu una...cine ti-a zis asa ceva...nu e nici pe departe adevarat ca daca te duci la o scoala de muzica devii cantareata de muzica populara...nu e adevarat...eu sunt la o scoala de muzica.de fapt un liceu de muzica...enescu.si iti pot garanta ca nu voi ajunge cantareata de muzica popularalaughing...deci cu incredere poti merge sa te inscrii la o scoala de muzica ...sigur ca v-a trebui sa faci un instrument(de fapt doua)iar din clasa a 9a vei incepe canto...si poti renuntza la instrumente daca nu iti place... iar apoi vei putea participa la concursuri(asta daca intredevar muncesti un pic)si vei primi o groaza de recomandari.si cu putin noroc vei devenii ceva mult mai bun decat andreea balan...trust me! succes...si daca mai ai nevoie sa sfaturi in materie de muzica... da-mi un mesaj...

| Hirsu_Delia_Andreea_1996 a răspuns (pentru Deealovestpu):

Buna! Vreau să te întreb ceva.Eu mereu mi am dorit sa devin cîntăreață, dar mama imi spune ca trebuie multi bani ca să ajung acolo sus. Dacă am voce si sunt talentată mai este nevoie să fac cursuri de canto? Adica pot sa merg la concursuri și fără un manager? Te rog dacă stii spune mi.Eu vreau să cânt pe scena si sa am propriile piese...

| Tommy a răspuns:

Daca esti talentata, nu trebuie sa devii cantareata. Esti deja, numai trebuie sa gasesti o modalitate de afirmare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da acu esti mare? exagerat de mare? vino ca te facem noi...cantareata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.trebuie sa ai 8 clase facute.2.fa liceul de muzica.3.asa devi CANTAREATA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...In primul rand sa ai talent si voce... In al doilea rand sa ai propriile cantece ...Sa mai canti in fata oamenilor...Si restul vine de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt profa de canto si e imposibil sa devi

| Merintoni_Valentin_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa fie imposibil Irina Maria Birou cum a ajuns?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu de ce nu incerci sa de duci la un profesor de canto si sa dai cateva teste iti urez succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? doamne! bla bla bla pai la cum arati in poza aia chiar cred ca esti buna de muzica populara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa ajung manelista :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ma intreabam si eu si eu am o voce cant de mic ca sa nu o lungesc cautama pe id asta fitzedebaiat sau la 0762175029

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta imi doresc si eu la la fel ca ea dar.nici eu nu stiu ce a fac eu am vocea lui lady gaga andreei banica si stiu sa cant si populara si macedoneana dar...nu stiu unde sa ma duc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine dar mie nu-mi place populara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la Kiss Blit si intreaba daca poti merge acolo, fiindca ai o voce super, cred.Si eu vreau sa cant si voi face si eu la fel.pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acesta este si visul meu. de cand eram mica. si imi doresc din tot sufletul. insa nu stiu ce sa fac. parca imi e frica sa fac acest pas. mi-ar placea sa cant la pian sau chitara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa iei nr de tel si sal sune si eu vreau sa devin cantareata dar nu de manel suapopukatra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu tias sfatui sa pleci la o profesoara de muzica si sa ii spui ei asta iar ea te va sfatui. Daca doresti sa devii cu adevarat atunci staruite ca tu sati face negativul si sa i ti alcatuiesti albumul tau personal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau din tot slufetul. am voce, am curaj, am si niste lectii de pian luate, am flexibilitate in fata publicului. ce mai ramane de facut?! sfatul meu ar fi sa-ti cumperi o camera de filmat din aceea mica si sa incerci sa te filmezi cantand diferite melodii de ale idolilor tai, sa le pui pe net clipurile si poate cineva te va remarca. asa imi doresc si eu sa fac. asata e exemplul lui JUSTIN BIEBER (idolulu meu ) sau incerca la un liceu de muzica si daca ai noroc totul vine de la sine. mult succes si poate. cine stie. ne vom intalni pe scena cantand in fata miilor de oameni bye bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AndreutZa nu-ti mai fa tu atatea probleme.nici cantareata de muzica populara nu ai sa ajungilaughinglaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta o scoala pe care sa o cunoti (a) din privire (b) din vorbe iar cel mai importa nt (C) sa vezi exzact cum e in ea
iti urez mult succes sa poti casi o scoala si sa iti poti inplini visul asta vreau si eu tot de la ani astea vreau sa ai succes si sa reusesti sper din toata inima sa reusesti
cu mult drag si cu succes sas loredana maria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei poti sa te bagi pe youtube si cineva daca va vedea ca sti canta fb te va alege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi doresc la fel sa te contactezi cu o vedeta. ex-o suni pe balan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un concurs de muzica cum a facut Miruna Oprea
ca sa devii o cantareata trebuie sa:-arati bine(cum arati tu nu cred ca o sa devi cantareata)
-sa stii sa canti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am muuuuuuuuulte sanse sa devin cantareata si aproape am reusit daca chiar asta iti doresti si nimic altceva atunci conacteazama la adresa asta de id:crazypunkgeanina si in plus am cunoscut-o pe adevarata miley si selena pe facebook deoarece selena mi-a trimis poza ei si avea un bilet in mana pe care scria
:hi im the real selena of faebook id lor este:seleni_gom23@yahoo.com si a lui miley este:mileezhope@hotmail.com vorbeste cu ele o sa te ajute incearca si daca te convingi ca sunt ele te rog plszzzz contacteazama la id meu de mai sus P. S. geanina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lupta pentru ceea ce vrei! Mergi si fa scoala de muzica si incepe sa canti la un instrument. Dar, ai grija! Iti trebuie multi bani si relatii sa ajungi acolo! Te pup si succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce poti face e sa continui sa incerci. Poate chiar sa scrii cantece, la fel cum fac si eu...Si eu vreau sa devin cantareata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu un raspuns pentru tine.Stii,unori Dumnezeu ne da ceva ce nu ne dorim intocmai, dar care ne-ar putea fi folositor in viata. Urmeaza-ti destinul.Hai sa-ti dau un exemplu, eu mi-am dorit dintotdeauna sa devin o cantareata precum Andreea Banica, Andreea Balan, Andra atc, si nu ma pricem deloc sa cant acest gen de muzica, dar, am un mare talent catre muzica indiana, toti imi spun asta. E un lucru frumos. Oricum... s-ar putea ca pe viitor sa prinzi drag de muzica populara si totusi, cine stie, sa ajungi ceva in viata asta de 2 bani ca altfel nu o pot numi.Eu ma numesc Georgiana, am 10 ani si sunt din Iasi. Uite id-ul meu:girl_emo_blood_black.Adauga-l in lista ta ca sa mai putem compunica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu aceasta intrebare...cred ca pentru inceput ar trebuie sa inregistrezi citeve cintece de ale de care vrei sa interpretezi si ai puteao arata la mai multi produseri. daca cu adevarat ai glasul potriveit ar merita
asta e primul pas crede-ma eu nu pot sa spun cine eu sunt da tu ma cunosti

| LeeJiEun a răspuns:

Mda. si eu vr sa devin cantareata ca am tot ce imi trebuie dar nu stiu unde sa merg sa vada aia daca cand bine... sau vocea mea la ce gen de muzica se potriveste...laughing