| andreimacovei a întrebat:

O intrebare pentru cei care au sustinut probele de selectie pentru o cariera militara in cadrul Mapn. In ce consta testarea situationala?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probele pentru academia militara? Din ce judet esti? trimite mesaj pe profilul de TPU ca vb

| SemperPrimoris1992 a răspuns:

Eu nu am sustinut-o inca dar de la BIR mi s-a spus ca e un fel de test in care ti se observa calitatile de conducator/lider.
Practic vei fi pus in fruntea unei "echipe" formate din alti 3-4 candidati si va trebui sa-i ghidezi in asa fel incat sa ajungi la un anume obiectiv impus de evaluatori.

Acum. urmeaza sa vedem...deabia astept si eu...m-am saturat sa tot astept probele astea..am dosarul depus de la sfarsitul lui Februarie laughing

| andreimacovei explică (pentru anonim_4396):

Nu mi permite sa te contactez pe privat din cauza statusului meu de junior. Sunt din Judetul Bacau si in curand dau probele pentru a intra la Academia Fortelor Terestre.

| andreimacovei explică (pentru SemperPrimoris1992):

Salut. Nici tie nu mi da voie sa ti trimit mesaj. Caut detalii doar despre testarea situationala fiind singura testare fata de care nu am prea multe informatii.

| SemperPrimoris1992 a răspuns (pentru andreimacovei):

Aa.ok
Ti-am scris mai sus cam despre ce este vorba.
Mult succes la probe!

| andreimacovei explică (pentru SemperPrimoris1992):

Multumesc mult