| elle94 a întrebat:

O persoana hotarata stie ce vrea, cu adevarat, stie unde merge, si totusi exista animale ratacite, invidioase, pe claritatea unui astfel de om. Tu daca ai fi unul dintre ei, ai interveni in drumul sau?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Înainte de toate aș încerca să aflu de ce simte cum simte și acționează în felul în care acționează. Cu vede ea viața și ce gândește despre anumite lucruri. Doar dacă îmi dă voie să văd toate astea pot încerca să vreau să o ajut. Pentru unii tocmai lipsa clarității e claritatea. Lipsa unui drum e drumul. Să nu ne mințim că știm ce e mai bine pentru un altul. Asta doar persoana în cauză o poate ști. Tu poți doar să îi oferi niște informații pe care poate nu le are, dacă e dispus să te asculte. Care îi pot schimba percepția, pot fi piesele de puzzle pe care nu le găsea, veriga lipsă. Unii sunt axați pe a construi ceva, asta e idealul lor. Pentru alții continua aventură, necunoscutul este ceea ce îi mișcă. Nu fi o moară hodorogită ci caută doar să te asiguri că el are o viziune completă asupra realității în domeniile sensibile ale vieții lui și că astfel deciziile lui sunt cele mai îndreptățite. Tu doar pune întrebările corecte. Răspunsurile îi vor aparține tot lui.

| elle94 explică (pentru Bacemi):

Te referi in general la cupluri, imi plac raspunsurile tale, felicitari pentru rangul tau TPU

| Bacemi a răspuns (pentru elle94):

În general la cupluri, dar e valabil şi la prietenii. Mersi pentru apreciere.

| elle94 explică (pentru Bacemi):

Ai rol de psiholog pe aici, bravo tie, experienta te ajuta!