| Mkeynes a întrebat:

Oare daca studiez in Anglia in Londra si vin in Romania oare imi gasesc un job bun? Cu diploma de aici?

Răspuns Câştigător
| Balalau95 a răspuns:

Am doua probleme tampite cu intrebarea ta:
2. este foarte EVIDENT ca DEPINDE ce facultate ai facut, daca ai o meserie care se cauta, sau nu, noi nu avem cum sa ghicim asta

1. de ce balarii ai vrea sa vii in rrrrromInica din Anglia?!?
aici in rrrromInica NU avem:
- politie... fata rapita, violata, sechestrata suna la 112 si i se spune sa inchida ca JIGODIA DE MUILITIAN are alte urgente angry iar apoi fata este omorata si corpul e ars angryangryangryangry
- sistem medical... te duci la spital pentru o, operatie de rutina la genunchi SI MORI, de la o bacterie intraspitaliceasca
- politicieni de rahat care vor NUMAI sa fure, PSD sunt incredibil de jigodii, PNL in frunte cu, Crin Antonescu au plecat de la votul legilor pe care EI LE-AU PROPUS, pentru ca nustiuce alianta de rahat s-a dizolvat (deci ii doare in cot de Romania, doar de puterea lor ii doare)
etc.
DE CE AI VREA SA VI IN RRRRROMiNICA?!?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Depinde ce studiezi si ce baza aplicaibla ai. Ia in considerare brexitul, daca diploma este "recunoscuta" aici, situatia economica a Romaniei si nu numai si de ce nu ai vrea un job acolo?

| Catrice a răspuns:

Da,vânzător sef la Mchee hee

| Mkeynes explică (pentru anonim_4396):

Eu momentan sunt de 3 ani aici
Dar ma gandesc ca nu o sa stau toata viata aici laughing odata trebuie sa ma intorc acasa definit
App studiez business and management

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mkeynes):

Stai unde te simti bine! Cum e vorba aia, "home is where your heart belongs". Sunt sigura ca o sa gasesti joburi sau poate poti sa iti deschizi un business? Evident acum e mai complicat, dar lucrurile o sa se imbunatatesca!

| Mkeynes explică (pentru anonim_4396):

Si in acelasi timp beneficiez si de student finance de la stat
I can see that you speak English
That s good? i just sent you PM?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mkeynes):

Cu atat mai bine daca te ajuta si statul, o sa fii pregatit! Da, anul acesta m-am intors si eu din UK, am locuit 5 ani acolo, posibil sa ma reintorc. Succes oricum! Thanks for the PM! happy

| Mkeynes explică (pentru anonim_4396):

Dar nu mi-ai raspuns la pm
inca astept?

| Mkeynes explică (pentru Balalau95):

Adevarat.