| JulyanneFromWishBand a întrebat:

Pana acum,eram sigura ca voi aplica pentru Liceul de Arte si Muzica.Dar,dupa ce am auzit impresiile altor elevi, am avut impresia ca in acel liceu nu as avea ce cauta.Intrebarea mea:Ce sa fac? Ma gandesc la alte obtiuni sau aplic pentru acel liceu?

6 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Inainte de a lua o hotarare trebuie sa te gandesti bine la ce ai vrea sa devii, ce liceu ai vrea sa urmezi, sa te gandesti la avantajele si dezavantajele acelui liceu, la partea buna si cea rea, sa te gandesti daca te pricepi la asa ceva. Acum, daca nu esti sigura pe tine ca vei merge la Liceul de Arte si Muzica, la care ai dori sa mergi si la ce te mai pricepi tu?

| JulyanneFromWishBand explică (pentru DanielVălean):

La muzica.Muzica e viata mea.Nu vreau sa ma laud, dar colegii mei zic ca eu cant bine(cu vocea).P.S. avem un candidat la funda!
:-) :-) :-)

| Darianbossu a răspuns:

Nimeni nu poate alege pentru tine.Fa ce iti spune inima!

| DanielVălean a răspuns (pentru JulyanneFromWishBand):

Atunci, multa bafta, viitorul iti este asigurat mereu cu muzica.

| Diaaaana a răspuns:

Heihappy.Si eu sunt la un liceu de arte si exact asa am gandit si eu cand am dat.Ma gandeam ca sunt altii mai buni ca poate o sa ma simt prost s.a.m.d dar nu a fost deloc asa.Chiar am ramasa surprinsa de concurenta ca nu era nici pe jumate fata de ce ma asteptam eu iar colegii au fost foarte ok.
P.s eu anul' asta termin si sunt cea mai fericita ca am facut liceul de arta si ca 4 ani am facut ce mi-a placut mie mai mult pe lumea asta(arte plastice). Parerea mea e sa mergi inainte fara frica:*

| mixxjim a răspuns:

Tu ai luat niste cursuri de muzica, te-a ascultat cineva cu cunostinte si pregatire in domeniu si ti-a spus ca e ok, sau doar ti se pare tie ca ai voce? Inainte de a lua decizia finala ti-as recomanda sa mergi la cineva profesionist, de meserie, care sa-ti faca o evaluare serioasa, nu prietenii de la bloc, si apoi vei sti ce sa faci. Intotdeauna trebuie sa-ti bazezi deciziile pe lucruri serioase, solide, nu pe "ai auzit ca...", "se pare ca...", astea sunt intodeauna foarte relative, fiecare om are viata lui si experienta lui, care nu e obligatoriu sa se potriveasca cu a ta, altii incearca sa scape de concurenta spunand ca nu e bine ca sa renunte. Deci nici pritenii de la bloc, nici aia care spune ca nu e bine acolo, mergi la o evaluare profesionista si serioasa. Succes!