| SeNyS a întrebat:

Peste tot se cere experienta, dar daca nu pleci de undeva cum poti capata experienta?! Sunt abia anul 1 la postliceala de farmacie,si ma gandesc cu groaza ca nu o sa-mi gasesc un loc de munca in domeniu.Voi ce spuneti,se mai cauta asistentii de farmacie?
Lucreaza cineva in domeniu? big grin
Multumesc, o seara placuta!

Răspuns Câştigător
| taviyamato a răspuns:

Este un domeniu de viitor, o sa ai un viitor bun, ai facut o alegere inteleapta, nu o sa regreti, daca in orasul tau chiar nu apare un post, incearca si in alte orase, intre timp poate prinzi la tine un post, oricum, e bine ca faci scoala aia, chiar daca nu lucrezi direct farmacist poti lucra la aprovizionare sau in domenii conexe unde salariile sunt destul de ok

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te panica, statul plătește pentru voi dacă sunteți angajați în primii doi ani de la absolvire în locul angajatorului.
Deci... fruntea sus!
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

Daca esti un pic descurcaret, poti, in domeniul tau. Vei face practica intr-o farmacie. Fa tot posibilul sa te pui bine cu patronul/managerul, ca dupa ce iti iei diploma, sa te angajezi la el. Fii cat poti de capabil, muncitor, dar si lipicios, sa te pui bine cu patronul. Mai rau de soferi, care dupa scoala fac practica stand in intersectii si observand alti soferi cum conduc camioanesad

| SeNyS explică (pentru taviyamato):

Multumesc frumos de raspuns!happy