| Here4you a întrebat:

Plec in Anglia sa caut de munca, ce sfaturi imi dati? In ce oras este indicat sa merg? Unde sa caut de munca? Sunt sanse sa gasesc un loc de munca acolo? Respect

5 răspunsuri:
| ionut2424 a răspuns:

Salut! eu am fost pe acolo, acum depinde de tine, pleci la plesneala?

| Here4you explică (pentru ionut2424):

Cam asa ceva, cred ca pot intra in contact cu romanii din Anglia pentru cazare. cere in jur de 60 lire pe saptamana. Dar nu cunosc legile cum sunt acolo... pentru a munci legal imi trebuie rezidenta sau ceva la mana sa demonstrez ca nu dorm in tufari.

| Here4you explică (pentru ionut2424):

Cum ti s-a parut experienta acolo?

| ionut2424 a răspuns (pentru Here4you):

Londra e frumoasa, dar in rest nu prea mi-a placut, e cam mizerabila ca tara, multa mizerie pe strazi, nici la noi in Romania nu e asa, eu nu am muncit legal pe acolo, sunt foarte multi romani acolo(mai bine zis tigani) pai ca ce ai vrea sa lucrezi acolo?

| ionut2424 a răspuns (pentru ionut2424):

Lasa-mi id tau de mess daca vrei sa iti povestesc ce-am facut eu.sau daca te mai pot ajuta cu ceva.bafta