| Editzelu a întrebat:

Poate o persoana de alta nationalitate (in special un roman) sa ajunga celebru in America? Ma refer sa fie precum cele mai mari vedete ale lumii in zilele noastre gen Lil Wayne, Justin Bieber si altii.Si daca poate cam ce sanse ar avea sa reuseasca?

7 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Ai nevoie de promovare acolo, iar in America ai parte greu de promovare. Daca ai ajuns un artist roman cunoscut ca Alexandra Stan sa zicem macar, nu ca Inna, ai avea ceva sanse apoi sa patrunzi pe piata americana. Foarte usor chiar, numai sa reusesti sa ai melodii pentru acea piata. Insa nimic nu e imposibil, au plecat altii acolo cu o valiza si au ajuns mari de tot in anumite domenii! Se pare ca tu compensezi prin ambitie spre deosebire de altii. Poate ai si talent.

| CozmiNU a răspuns:

Salut!

De ce nu, exemplu un actor daca se face remarcat ajunge sa joace in filme "mari" la hollywood si devine celebru...

| cristimihailov a răspuns:

Sansele sunt mici sau foarte mici catre inexistente.

Intai de toate trebuie sa vorbesti limba locala perfect in accentul lor, ceea ce mai greu dar se poate. Apoi trebuie sa intelegi glumele si expresiile lor. Ceea ce mult mai greu, dar cu chin se poate.

Apoi ar trebui sa gasesti un impresar de top, la propriu, care sa vada aurul din tine si sa te promoveze agresiv precum dobitocul ala de justin bieber. Iar asta frizeaza imposibilul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aia 2 sunt mari vedete ce sa mai zic de Frank Sinatra laughing sau adevarate vedete.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Totul în viață este o loterie, nu joci nu știi ce pierzi sau câștigi!
Pa, pa.

| Editzelu explică (pentru cristimihailov):

"Sansele sunt mici, foarte mici catre inexistente" insa stiu ca se poate si e chiar foarte usor daca vreiwinking
Nimic nu e greu, trebuie doar sa faci happy

| cristimihailov a răspuns (pentru Editzelu):

E mai simplu s-o dai pe optimismul exagerat si de asemenea s-o iei pe ideea ca ce ti-e scris in frunte ti-e pus. Dar in realitate e putin altfel.

Poti sa fiu fan al explicatiei ca incercarea moarte n-are. Ar trebui sa stii insa ca acea zicala are si o continuare: dar nici sanse de reusita.