| Sethon a întrebat:

Postliceala sau facultate? Vreau sa muncesc in afara, mi se pare mult mai convenabil din punct de vedere al conditiilor si al salariului in primul rand! Ce se cauta, ce merge cu ce mergi la sigur ca o ai tot timpul de lucru etc?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Scuze, n-am fost prin zona. Pai, ce sa zic? Chestiunea e foarte relativa, in sensul ca depinde de multi factori. De preferinte, de talent, de ce anume urmaresti in viata... Eu, de exemplu, nu tin foarte mult la bani. M-am orientat mai mult sa fac ceva ce imi place, sa imi aduca satisfactii spirituale, ca sa spun asa. Dar, oricum, raman la ideea ca e bine sa urmezi o facultate.

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu zic sa faci o facultate. Chiar cu riscul de a sta cu diploma in buzunar si sa nu gasesti (o vreme) servici, tot zic ca merita. E vorba de demnitatea ta ca om, care, in ultima instanta valoreaza mai mult decat orice.

| Sethon explică (pentru sabin89):

Ai dreptate la concluzia asta am ajuns si eu dupa ce m-am documentat mai bine in ceea ce priveste cariera, sti cumva ce se cauta pe afara sau si in Romania... As vrea sa stiu ce facultati iti asigura o cariera in care sa ai un loc de munca tot timpul si bine renumerat daca se poate da in primul rand m-as orienta catre stabilitatea locului de munca, conditii, program etc iar apoi catre salariu...