| SalamonJunior a întrebat:

Pot să devin fotbalist dacă am deja 15 ani. Și cum?

Răspuns Câştigător
| andreicaia1999 a răspuns:

Salut, poti deveni fotbalist la orice varsta, insa sansele sunt foarte foarte mici. La 15 ani in mod normal un fotbalist mai are putin ( 1-2 ani ) si bate la portile echipei mari, iti trebuie foarte mult antrenament si dedicare pentru a reusi sa zic in 3-4 ani sa ajungi la un nivel mediu. Si trebuie sa ai si destul talent incat sa compensezi anii putini de antrenament. Nu vreau sa te descurajez, dar am facut sport de performanta 9 ani si stiu cat e de greu sa revii in cazul meu la antrenamente dupa un timp pierdut. Succes mult!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune-ne, ești valoros, tare?

| Violleta2022 a răspuns:

Da poti, daca esti evaluat de un antrenor si se constata ca talentat si valoros.

| SalamonJunior explică (pentru sierra1):

Păi nu situ ce să zic eu asa mă consider.
Știu sa dribleze bine cu mingea, știu să dau bine cu capul și să dau pase lungi

| SalamonJunior explică (pentru sierra1):

Sunt și destul de înalt la 1.85 m

| sierra1 a răspuns (pentru SalamonJunior):

Degeaba de dăm noi cu părerea, vezi dacă te primește la un club de juniori (sec, dar asta e!)