| Osz_Mya_1990 a întrebat:

Pot sa imi dezvolt o cariera in domeniul IT fara a cunoste limba Engleza? multumesc

Răspuns Câştigător
| necdannec a răspuns:

Poti sa inveti pentru tine cate ceva din "domeniu IT" ca sa zic asa dar fara engleza nu faci mare lucru. Lucrez de 11 ani in domeniu si mi-e necesar sa citesc ore in forumuri de specialitate si sa scriu linii de comanda. Astea toate in engleza... Trage tu concluziile.

5 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Din pacate nu, majoritatea limbajelor de programare folosesc limba engleza

| trisoru a răspuns:

Nu, iar daca vrei sa faci ceva apuca-te de HTML si cunostinte socket, bafta

| Medema a răspuns:

Doar daca esti cel mai bun din Europa! Da nici asa pentru ca trebuie sa stii la perfectie limba engleza!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nicio sansa, mai ales in programare fara engleza.

| Osz_Mya_1990 explică (pentru necdannec):

Da, la asta ma gandesc si eu. Am dat rateu cu niste studii superioare nefolositoare, si trebuie sa ma reprofilez intr un alt domeniu care ma atrage. Nici un Web Designer bun nu as putea ajunge fara limba Engleza la perfectie, ar dura prea mult timp ca sa stiu limba foarte bine, in schimb stiu ceva germana dar tot inutil cred ca e. Multumesc