| Lightning1997 a întrebat:

Poti deveni agent imobiliar fara permis de conducere?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si cu ce mergi la vizionări? Cu calul?

| NLS a răspuns:

Daca agentia imobiliara doreste sa iti angajeze sofer sau sa cheme taxiuri pentru tine, DA.
Altfel, NU.
Toate pe care le cunosc eu, detin masini proprii, deci nu se incurca cu taxiuri.

| darrio2007 a răspuns:

Din care stiu, se cere permis.

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

Din câte, scuze.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti fi agent imobiliar (sau de orice vanzari) dar vei fi platit in functie de randamentul la vanzare.
Cunosc agent imobiliar de succes, cine n-are carnet si masina, dar si-a adunat o frumoasa avere in doua decenii.
Iar daca calculam bine, costul pe kilometru al masinii folosite rareori este mai mic la masina personala decat deplasarea la client cu taxiul (luand in calcul costul masinii + combustibilul + intretinerea + service etc., impartite la kilometrii efectiv folositi). Daca masina este a ta si firma nu deconteaza amortizarea si toate costurile masinii, atunci pierderile iti raman tie si risti sa ramai in pierdere din "afacere"!

| Yuoia a răspuns:

Poti. Doar ca ai sa te deplasezi pe jos ori cu autobuzul.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| Xena20 a răspuns:

Nu are nicio treabă! Există și mijloace de transport în comun! Când eram la facultatea am lucrat că agent imobiliar, aveam permis deja dar nu aveam mașină deci mergeam la vizionari cu metroul și cu autobuzul. Deci se poate!