| Mihnea20410 a întrebat:

Poti sa fi ospatar in Anglia cu 8 clase? Sau ai nevoie si de bac?

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa, fiindca nu-ti da nimeni "viza de munca" in uk, daca ai numai 8 clase.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să fii acolo ospătar, să te angajeze, nu va conta dacă ai 8 clase, ci dacă ai pregătire profesională ca ospătar.

| relian a răspuns:

In Anglia sau alte tari poti sa fii ospatar fara sa ai nici o clasa.ce trebuie sa stii? Sa stii meserie si sa citesti,socotesti,cam aia e tot.

Ca idee in statele unite nu-ti trebuie absolut nici o scoala nici sa fii presedintele tarii laughing deci scoala nu este o cerinta in cazul unui ospatar sau a unui presedinte de tara.
Nu trebuie sa fii nici prezentabil,in tarile astea trebuie sa fii serios,sa te tii de treaba,iar daca mai esti si prezentabil,ala este un atu pentru tine,poti agata femei f usor, poti primi tips ceva mai mult bla bla.

Dar cine te angajeaza nu o face uitindute la tine, sa arati bine, astia nu-s curiosi de cum arati, trebuie sa faci treaba, atit in Anglia cit si in state.In alte tari nu stiu, se angajeaza banui dupa cum arati, femei frumoase sa se culce patronii cu ele si alte rahaturi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Endy22 a răspuns:

Sa stii meserie si sa fii serios. Nu-ti cere nimeni in Anglia diplome daca esti o persoana prezentabila.

| Mirceastudent208 a răspuns:

Bac și 2 facultati

Răspuns utilizator avertizat