| hackerman a întrebat:

Proaspăt student la UPT AC pe Ingineria Sistemelor. Entuziasmul este maxim, problema este ca nu prea ma pricep la hardware și nu am cunoștințe prea multe în ceea ce privește un sistem, cabluri, curenți, care cum se leagă etc. Este motiv de îngrijorare? Mi-as dori sa merg pe programare pana la urma cred.

4 răspunsuri:
| dancosti69bos a răspuns:

Daca iti place sa programezi trebuie sa stii si cum functioneaza acestea, multi se pricep la pc uri dar nu si la facut unul. Parerea mea este sa inveti si ramura asta eunt multe tutoriale pe net si explicatii macar pentru tine daca te razgandesti. Ceva gen tu citesti o carte dar nu stii cum se face o carte

| Frank51 a răspuns:

Entuziasmul trece în câteva luni. Te ia de la zero în fiecare curs, o să ai ocazia să înveți tot ce ține de instalații și sisteme.

| hackerman explică (pentru Frank51):

Asta ma interesează, sa ma ia de la 0, nu ca pe un Gica iscusitul care asamblează unități prin timpul liber, știi? Sa nu ma ia de pregătit... și sa aiba așteptări prea mari la examene

| hackerman explică (pentru dancosti69bos):

Oricum o sa o învăț, dar ma refeream la așteptările de la un proaspăt student... sper doar sa ne ia de la 0 și nu de vreun priceput în ale hardware ului