| anonim_4396 a întrebat:

Repartizarea pe locurile destinate profesiilor de magistrat se face pe baza mediei de obtinere la sfarsitul anilor de INM sau la alegerea candidatului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Repartizarea se face pe locurile libere, in ordinea mediilor de absolvire, la alegerea absolventilor, respectiv primul poate alege oricare dintre locurile libere, al doilea alege dintre locurile ramase, etc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Cat este concurenta la INM si cati din cei de la acest institut ajung sa aiba o profesie in acest domeniu?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma intereseaza, asa ca nu stiu, uita-te pe site-ul oficial.
De regula toti care termina ajung magistrati.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si in prezent este lipsa de magistrati.