| Dinu_Marian_1994 a întrebat:

am fost azi la centru de recrutare si informare al armatei pentru a ma informa despre inrolarea in armata CA SOLDAT iar cel cu care am vorbit mi-a zis ca nu am sanse sa intru in armata fiindca nu am bacul luat, oare chiar toti care vor sa se inroleze in armata ca soldat au bacul luat? eu unul ma gandesc ca daca as avea bacul luat nu m-as mai duce in armata mai ales ca soldat. Din cunostintele voastre ce ziceti am vreo sansa sau baucul e decisiv

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Buna sau rea, legea trebuie respectata. Deci, fara bac nu poti deveni soldat.

| CosminC86 a răspuns:

Pe langa bac, iti trebuie conditie fizica perfecta, viteza, rezistenta, forta, sanatate fizica, sanatate mintala. Tu crezi ca in armata se intra asa usor?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca bacalaureatul este o conditie pentru inrolare atunci trebuie sa il ai.

| Dinu_Marian_1994 explică (pentru CosminC86):

Vorbeam de bac..., ce te face sa crezi ca eu nu as avea cele enumerate de tine?

| Dinu_Marian_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Bacul nu este neaparat necesar, poti intra in armata cu minim 10 clase :p

| Dinu_Marian_1994 explică (pentru neutrino):

Da da poti intra in armata si fara bac, poti intra in armata incepand cu 10 clase doar ca ti se face o medie probe fizice, studii mai multe intrebarea mea era cum sa te duci in armata ca SOLDAT nu altceva mai mare in grad cu bacul de ce nu ai face altceva daca tot ai bacul si ai intra in armata ca SOLDAT

| CosminC86 a răspuns (pentru Dinu_Marian_1994):

Era doar o presupunere. Oricum, daca tipul de acolo ti-a zis niste conditii, iar tu nu le indeplinesti... Ce rost are dialogul asta daca faptul e consumat.
O intrebare: ai dat bacul si nu l-ai luat? Sau ai doar 10 clase?
Eu ma gandesc ca e probabil sa fie alti candidati care au bacul luat, si au prioritate. Repet, este doar o presupunere.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Dinu_Marian_1994):

Atunci raspunsul ar putea insemna ca au mai multi candidati pe un loc si multi au bacalaureatul, asa ca o sa aleaga dintre acestia.

| Rock_Ollo_1992 a răspuns:

Bacalaureatul nu este o conditie, conditia este sa ai minimum 10 clase. daca ai bacalaureatul luat ai prioritate fata de unul fara